Včeličky a mravčekovia

17.09.2012 14:50

 

V týchto dňoch už odznieva veľká celoslovenská slávnosť, počas ktorej naše modlitby a prosby „posielame“ zvlášť  Jeho i našej Mame. Sedembolestná panna Mária trpela predovšetkým počas krížovej cesty svojho Syna a prebodnutie jej srdca vrcholilo v momentoch, keď z kríža stekali kvapky krvi k jej nohám a keď následne držala v náručí bezvládne Ježišovo telo... Práve toto stvárnenie bolestnej Márie, na originálnej soške z hruškového dreva, priťahovalo v týchto dňoch zraky veriacich pútnikov, ktorí zavítali do Šaštína. Bolo ich neúrekom. Ešte viac, ako po minulé roky.

zdroj: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=243582492431175&set=a.243338542455570.50130.242936802495744&type=1&theater

 

            Pútnici prichádzali, modlili sa, zhovárali, prežili pekné chvíle doma u Mamy. Na tvárach hlavných organizátorov púte bolo vidieť pred hlavnou svätou omšou – vyvrcholením púte napätie. Len aby všetko dopadlo dobre. Sú tam aj profesionáli, ktorí s organizovaním podobných akcií majú skúsenosti, ale ich predĺženou rukou sú usilovné včeličky a mravčekovia. Mnohí z našich žiakov pomáhali, už niekoľko dní pred púťou, pripraviť zátarasy, lavičky a pod. a niektorí z nich sa prihlásili ako dobrovoľníci, ktorí chcú pomôcť aj počas pútnických sviatočných dní. Dav ľudí je potrebné usmerňovať, byť nápomocní starším pútnikom, alebo aj pomôcť s predajom pútnických oblátok po ktorých bol dopyt, poupratovať,...

            Niekoľko žiakov našej školy i dobrovoľníkov z miestnej mládeže je tiež rok čo rok podstatnou súčasťou organizačného tímu. A nebojím sa tvrdiť, že bez týchto našich včeličiek a mravčekov sa hlavní organizátori zaobídu len ťažko.

            Pracujete, pomáhate, učíte sa zvládať organizačné oriešky podobných akcií. Jednou vecou je, že aj to je súčasťou „školy života“, aj takáto aktivita sa vám môže zísť. Ale podstatnejšie je, že Mama vám túto službu, vykonanú z lásky k nej, nikdy nezabudne.

            Ďakujeme vám.

 

Marek Šefčík