Predvianočné divadlo

14.12.2012 16:42

Blížia sa Vianoce. Určite sa všetci tešíme, pravdu povediac, hlavne na tie prázdniny :).  Vyučovanie sa nám zdá nekonečné. Toto obdobie si obyčajne spríjemňujeme návštevou divadla. 

(zdroj: www.snd.sk)

Tentokrát nás zlákali výborné recenzie divadelných kritikov i názory novinárov a v neposlednom rade i hviezdne obsadenie. Tančiareň v réžii Martina Hubu bola ocenená v ankete Dosky 2001 ako najlepšia inscenácia roku 2001. Hrať divadlo bez slov a dialógov je náročné. V Tančiarni sa nehovorilo a predsa sa veľa povedalo. Pomocou dobových hitov herci priblížili všetky zlomové situácie slovenských dejín 20. storočia. Striedajúce sa režimy, meniace sa pomery, svetová vojna, komunistický prevrat až po rozpad Československa. Tanečníci však ostávali rovnakí. Na vlastné oči sme tak videli tanečné výkony Kamily Magálovej, Emílie Vášáryovej, Juraja Slezáčka, Tomáša Maštalíra a mnohých iných. 

Hrať bez slov nie je ľahké. Určite treba mať dobrú kondičku. Takmer troj-hodinové vystúpenie v Slovenskom národnom divale v Bratislave stálo za to! Tak už len tie Vianoce nech sú tu :) 

(zdroj: www.snd.sk)

 

-kv-