Ekologicky a zdravo

08.09.2012 19:53

 

Začiatok septembra nám ponúka síce chladnejšie a tiež už premenlivejšie počasie, ale stále sú ešte vhodné podmienky na prevetranie bicykla...

Na prvú, ale ešte nie poslednú, výzvu zúčastniť sa na „akcii ekologicky a zdravo“, sa nechali učiteľom namotať len traja žiaci, ale aj za to vďaka. Často počúvame, že vychovávame mladú generáciu, ktorá je závislá od počítačových hier, kazí si zrak neustálym čumením do monitora a tiež fyzicky chátra, lebo sa málo hýbe, nešportuje a nezdravo sa stravuje. Áno, je to pravda, ale nie tak úplne. Sú výnimky, ktoré majú šport radi. To sa odzrkadľuje aj v záujme žiakov o ponúkané športové krúžky na našej škole.

Je fajn, že direktor saleziánov a pedagóg Marek Michalenko už niekoľko rokov vytrvalo vylepšuje „Don Bosco arénu“, ktorá slúži hokejbalistom. Priťahuje chlapcov, aby si skrížili aj viackrát počas týždňa, svoje hokejky. Biologička Hanička (rozumej Hana Komorná) sa už druhý rok chystá osloviť so svojim florbalovým (športovým) krúžkom pre dievčatá. Naštudovala si do detailov pravidlá tohto pekného športu a šantenie dievčat, prepáčte, tréningy, sa minulý rok utešene rozbehli. Salezián Milan Janák prisľúbil oživenie futbalového krúžku, ktorý si už dlhší čas nemal kto vziať pod patronát. Dobre sme „polievali“ a tento rok nám vyklíčil aj turistický krúžok, ktorého sa ujal Jaro Suchánek. Veríme, že záujem o krásnu a zdraviu i duši prospešnú turistiku bude potešiteľný. Ak sa pozrieme na niektorých štvrtákov zistíme, že aj posilňovňa je u nás veľmi využívaná :) . Aj šachy, ktoré napomáhajú rozvíjať obsah našich „hrkaliek“, sú v krúžkovej ponuke.

Okrem krúžkov sú tu aj neoficiálne ponuky, jednorázovky, na ktorých sa môžu žiaci zúčastniť. Jednou takou akciou je už spomínaná akcia Ekologicky a zdravo. Ide o to, dostať sa do školy a potom z nej domov, na bicykli. Jeden z učiteľov vyštartoval aj v piatok z Holíča a v Gbeloch naňho čakali štvrták Peťo s druháčkou Paulou. Takto v trojici sa dostali do Smolinského, kde ich pri kostole čakala druháčka Patrícia, ktorá sa k nim, aj so svojim typickým úsmevom, pridala. Bolo fajn. Aj cesta späť ubiehala pekne a bol čas i pokecať si tak ináč, mimo školských lavíc...

Ďakujem za spoločnosť tejto trojice a teším sa na pokračovanie a napĺňanie hesla – Ekologicky a zdravo. Pridajte sa k nám aj ďalší!

 

                                                                                                          Marek Šefčík