Cez víkend v Šaštíne Saleziánske majstrovstvá Slovenska v hokejbale

31.03.2011 18:30

Počas víkendu (1. – 3. apríla 2011) sa desiaty raz stretnú mladí zo saleziánskych oratórií v kategórii starších (U19 – do 19 rokov) na Saleziánskych majstrovstvách Slovenska v hokejbale. Tento rok prebehnú majstrovstvá v Šaštíne. „Prečo Šaštín? Žiadne stredisko neprejavilo v tomto roku záujem zorganizovať toto podujatie. Boli sme oslovení dosť neskoro, ale aj napriek rizikám nechceme prerušiť dlhoročnú tradíciu,“ vysvetľuje organizátor salezián Marek Michalenko. Podujatie zastrešuje Domka – Združenie saleziánskej mládeže, stredisko Šaštín spolu s miestnou komunitou saleziánov.

Stretnutia sa zúčastní 5 mužstiev, ktoré prejavili záujem: z východu Slovenska pricestuje Prešov, zo stredu Žilina – oratko, Dubnica nad Váhom a západ bude reprezentovať Bratislava-Trnávka a Šaštín-Stráže. Spolu bude v Šaštíne hrať o titulu majstra asi 60 hráčov. „Verím, že tento ročník bude výnimočný napríklad tým, že sa bude hrať takmer pod strechou Národnej Mariánskej svätyne, pri Bazilike Sedembolestnej Panny Márie,“ dopĺňa Marek Michalenko.

Pre účastníkov je pripravený nielen šport, ale i duchovný, spoločenský i kultúrny program. Heslom stretnutia je motto saleziánskej rodiny pre tento rok: Poďte a uvidíte!

 Martin Ližičiar