Cecilfest 2012

02.12.2012 13:08

 

Vo štvrtok 22.11.2012 sa uskutočnil 12. ročník hudobno-talentovej súťaže Cecilfest. Tento rok však chýbala trieda druhákov, no namiesto nich pribehla banda pirátov. V duchu filmu Piráti z Karibiku sa niesol celý náš večer. 

Atmosféra sa medzi nás vniesla vďaka melódií, ktorú na strunách svojich gitár vybrnkali Eliška a Patrícia. Po krátkom úvodnom videu, v ktorom hlavnú úlohu zahrala hlavná organizátorka Cecilfestu-naša Klárka, sa moderátorskej úlohy zhostili Lucka a Adam. Privítali sme porotcov pani kuchárku Helenku alias Lucku Bílú, don Milana Janáka a bubeníka Ivana a konečne prišli na rad vystúpenia našich súťažiacich. 

 

Keď Lucka uviedla vystúpenie "najkrajších z najkrajších" všetkým bolo zrejmé, že sa bude jednať o tretiakov. Svoju šikovnosť ukázali v inštrumentálke Aďo Ovečka, Peťo Kurina, Gusto Hakala a Mišo Tomaštík zo štvrtáku. Z radu tretiakov bolo aj ďalšie číslo. Šimon Bašovský predviedol svoj talent v doprovode Gusta a Miša.

 

Našu triedu reprezentovala Markéta Hesková. Svojím krásnym hlasom zaspievala pieseň, ktorú poslala "tam hore". V due štvrtákov "Priamo k veci" v zložení Peťa Krchňavého a Miša Tomaštíka nám zaznel chytľavý refrén piesne Od veci. 

 

Tento rok sme mali aj tanečné číslo. S nádychom folklóru nám svoje tanečné nadanie predviedol Lukáš Vrábel. Toto číslo bolo ocenené dokonca aj standing ovation. V spoločenskej sále nášho gymnázia sa ozývala pieseň Zombie v podaní Lucie Bellovičovej s kapelou Strawberries v zložení Marianny Rosovej, Matesa Pochylého, Peťa Krchňavého a Miša Tomaštíka. 

 

Prekvapením pre nás všetkých boli prváci, ktorí si síce narýchlo, ale pekne pripravili pieseň 365 dní. Ďalšie vystúpenie uchvátilo všetkých. V duete s piesňou Klid, mír a pokora sa nám v nádhernom súzvuku hlasov predstavili Monika Škrabákova a profesor Marek Šefčík.

 

Do tretice sa nám tretiaci Gabika Klimešová, Frederik Hudec, Paľo Dérer a Dárius Valúšek predstavili so skladbou Holy. Nasledoval ďalší song štvrtákov Blow me away v podaní Peťa Krchňavého, ktorého doprevádzali Lucia a Mišo. 

 

Čerešničkou na torte bola pieseň Ich Will. Hlavnými hviezdami tohto vystúpenia boli Jozef Cibula a Peťo Krchnavý, ktorí vystúpili so svojou skupinou. Členmi Rammstylu boli ďalej Lucia Bellovičová, Gusto Hakala, Martin Čičo a na bicie hral Mišo Tomaštík. Kapela zožala úspech, mala dokonca vlastný funklub. 

 

Počas hlasovania nás potešili svojím vystúpením maturanti 2012. A taktiež sme videli podarené tanečné číslo pirátiek od nás z druháku na čele s našou triednou "pani prof Haničkou". 

 

Napriek tomu, že každé číslo nás niečím zaujalo, diváci si mohli vybrať len jedného favorita v dvoch kategóriach. Absolútnym víťazom sa stalo číslo Klid, mír a pokora. Striebornú priečku obsadil Rammstyle a bronzovú The shamers s piesňou Holy. Haluz roka dopadla nerozhodne. Vyhrali ju dve čísla - Rammstyle a Priamo k veci, ktorí svoju výhru venovali Lukášovi Vrábelovi. 

Víťaz každej kategórie získal okrem pohára poukaz na pobyt v Piešťanoch. 

 

Gratulujeme víťazom, ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa o rok! :-)

 

Patrícia Golianová a Adela Krídlová, II.ročník