Boj o pevnosť SHASHWARD

30.10.2012 20:07

Shasward bol opäť dobytý , dokonca tento rok mal najviac dobyvateľov.

Tento rok sa na našej škole uskutočnil už tretí ročník súťaže s názvom Boj o pevnosť Shasward, do ktorej sa zapojili základné školy z celého okolia. Cieľom tejto akcie bolo žiakom ukázať našu školu. Taktiež bolo pripravených veľa hier, či už vedomostných alebo športových, vďaka ktorým sa mohli žiaci zabaviť. Súťaže sa zúčastnili družstvá zo záklaných škôl Čáry, Jablonica, Holíč, Borský Mikuláš, Borský Svätý Jur a Šaštín-Stráže. Najviac bodov v súťažiach nazbieralo a zvíťazilo  družstvo z Borského Mikuláša, ktoré si ako odmenu za svoju šikovnosť odnieslo sladké i praktické ceny a diplom.
Túto akciu nám spríjemnili aj štvrtáci, ktorí si pripravili scénku o Malom princovi po taliansky.
Na záver pán riaditeľ Marek Nádaský s direktorom komunity saleziánov Markom Michalenkom vyhodnotili celú akciu a rozlúčili sa so všetkými súťažiacimi.
Na konci celej akcie som sa vybral za súťažiacimi a sprevádzajúcimi učiteľmi so všetečnými otázkami a požiadal ich o celkové zhodnotenie. Všetky deti boli zo súťaže nadšené. Aj medzi učiteľmi sa našli takí, ktorí sa už nevedeli dočkať budúceho ročníka. Súťažiacim dievčatám sa najviac páčili vedomostné súťaže, chlapcom zasa športové hry.
Za všetkých súťažiacich uvádzam vyjadrenie Kataríny, žiačky zo Základnej školy Borský Svätý Jur: "Na dnešnej show sa mi páčili športové disciplíny, konkrétne hod oštepom, ešte nikdy som ním nehádzala a bola som milo prekvapená svojim výsledkom. Najviac sa nám ľúbil fyzikár!", dodala.

Róbert Robčo Poláček (4. ročník)

 
 

 

viac fotografií