Aj moju ruku si vezmi a veď ma

29.08.2012 21:55

 

   Mnohé zamestnania sú stereotypné a ľudia v nich často strácajú elán, chuť, radosť. Aj u učiteľov, napriek tomu, že nás čaká nový školský rok, ktorý bude určite v mnohom iný ako predošlý, môže byť problémom nabrať sily, postaviť sa po prázdninách pred žiakov a opäť im odkrývať to, čomu sú nie zriedkakedy až prekvapivo imúnni. Ide ale o motiváciu, atmosféru v pedagogickom zbore, ochotu sa dávať iným. Ak učiteľ nájde ten pravý zmysel svojej práce, tak sa ťažkosti a prekážky, ktoré sa mu pod nohy určite prikotúľajú, preskakujú a prekonávajú omnoho ľahšie...

   Ten pravý spoločník na ceste našich učiteľov, ale i žiakov, aj v nasledujúcom školskom roku by mala byť Mama. Dobrá mama nikdy neodmietne svoje dieťa, ktoré jej svoju maličkú rúčku vtlačí do dlane. A potom, potom je každý schodík, schod, hrboľatá cesta ľahšie zdolateľná.

   29.8.2012, v roku svätých Cyrila a Metoda, učiteľov našich predkov, sa učitelia našej školy rozhodli načerpať energiu na Devíne, ktorý je s týmito menami našich velikánov historicky spojený. V úzkom kruhu mali pedagógovia v kostole Sv. kríža svätú omšu a následne spoločne absolvovali prehliadku hradu Devín s nádherným výhľadom na sútok riek Moravy a Dunaja.

   V kostole samozrejme odznela na záver aj mariánska pieseň, pretože my si veľmi dobre uvedomujeme, do ktorej dlane máme vložiť tú svoju maličkú, roztrasenú. Sme teda pripravení. Máme motiváciu dávať iným to, čo sme sami kedysi dostali. A čo vy naši žiaci? Ste pripravení tiež?

 

                                                                                   Za pedagogický zbor GJB - Marek Šefčík